Güvenlik

Neden güvenlik hizmeti almalıyız?

Neden güvenlik hizmeti almalıyız? En doğru güvenlik türü nedir? Profesyonel güvenlik şirketi nasıl belirlenir? gibi sorularınızı bu makalemizde yanılıyoruz. Güvenlik firmaları müşterilerinin değişen ihtiyaçlarının farkındadır ve sonuç olarak ürünlerini ve hizmetlerini başarılı bir şekilde pazarlayabilirler.

Ana fikir koruma sağlamaktır, fakat tanınmış ve özel bir kişinin kurumsal ve perakende şirketlerinden farklı olarak birçok farklı emniyet talebi de olacaktır. Yakın koruma talebinde bulunan tanınmış ve özel kişiler acil veya potansiyel tehditlere karşı güvenliğe ihtiyaç duyarlar. Şirketlerin koruma dışında şahsi güvenlik almak için çeşitli nedenlere sahiptir.

Firmaların özel güvenliğe ihtiyaç duymalarının bazı nedenleri şöyledir:

 • Verilen yönetmeliklere uymak
 • Verilen görevler doğrultusunda uyum sağlaması
 • Rakiplerine göre rekabet avantajı elde etmeleri
 • Hizmetlerinde çaba ve titizlik göstermeleri

Firmaların ve özel tanınmış kişilerin ne tür güvenlik ihtiyaçları vardır?

Birçok çeşitli ortamda hem kişisel hem de özel korumaya duyulan ihtiyaç, her birinin kendine özgü özellikleri nedeniyle farklı emniyet türlerine ihtiyaç duymalarına yol açmıştır. Güvenlik, eğitimli ÖGG sağlanması veya alarm sistemleri ve CCTV’ler gibi yüksek kaliteli güvenlik cihazlarının kurulması olabilir.

Müşterinin kişisel ve ticari kaygılarına bağlı olarak, özel güvenlik firmaları emniyet görevlileri, şirket için mobil devriye müdahale ekipleri ve mülk sahiplerinin  ve de çalışanların kişisel güvenliği için koruma sağlanabilir. Özel güvenlik görevlisi, mal hasarını ve kaybını önlemek için hem çalışanların hem de ekipman oluşturmuştur. Güvenlik firmaları da mevcut ve algılanan tehditlere karşı emniyet stratejileri geliştirir ve özel etkinlikler sırasında koruma ve kontrolleri sağlamaktadırlar.

Tanınmış kişiler ve Şirketler Doğru Güvenlik Türlerini Nasıl Geçmelidir?

Özel koruma firmalarının, hedef pazarlarının hizmetlerinden faydalanma nedenlerini bilmesi ve anlaması gerekmektedir. Bu bilgileri doğru şekilde sahip olduklarında, müşterilerine en doğru ihtiyaçları ve uygun hizmet koşullarını oluşturmada kendilerine fayda sağlayacaktır.

Emniyet hizmeti sağlayan firmaların, potansiyel müşterilerinin en acil ihtiyaçlarını belirlemek için piyasayı gözlemleme alışkanlığına sahip olmaları gerekmektedir. Tanınmış kişilerin ve firmaların emniyet görevlerini, işe almasının nedenleri bilmek, firmaların müşterilere en iyi tavsiyeyi vermelerinde yardımcı olacaktır. Tüm güvenlik hizmeti sağlayan firmaların, ürün ve hizmetlerinin nasıl pazarlandığı değerlendirmeye başlayarak, önemsiz olan satış görüşmeleri ortadan kaldırmalı ve müşterilerine ihtiyaç duyduğu koruma hizmetini sağlamaları gerekir.

Şirketler ve kişisel tanınmış kişiler yaşamlarına veya firmalarına oluşacak olan tehditlere karşı özel emniyet firmalarından hizmet almaktadırlar.

İşte burada müşterilerin hangi emniyet türlerine ihtiyaç duydukları korumayı sağlayacağına doğru karar vermeleri gereken adımların birer listesidir. Bu listeye bakarak kişisel koruma türünüzü seçebilirsiniz. Bu adımları izleyerek emniyet taleplerinde bulunabilirsiniz.

 • Tehdidi Değerlendirin.
 • Tehdidin izole edilmiş veya yenilenen bir durum olup olmadığını iyi analiz edin
 • Tehdidin şansınıza mı yoksa şirketinize mi yönelik olduğunu belirleyin.
 • Tehdidin ciddiyetinin gerçekten bir koruma ihtiyaç duyup duymadığınızı doğru karar verin.
 • Sorunu kendi başınıza çözmek için mevcut kapasitenize göre değerlendirin.
 • Tehdit türünün size ne gibi bir zarar verdiğini belirleyin
 • Tehdide karşı anında nasıl önemler alabileceğinizi iyi düşünün emniyet hizmeti almadan bunların bir krokisini çıkartın.
 • Koruma türleri ve hizmetleri hakkında özel güvenlik hizmeti sağlayan bir firmayla iletişime geçi
 • Kimi koruduğunuzu ve kime karşı korunduğunuzu belirleyin. (Bu kişiler için geçerlidir.)
 • Tehdide karşı koruma sağlayacak doğru emniyet türünü mutlaka bir uzmanla belirleyin.
 • Emniyet görevlisi kiralayın ve evlerinize/şirketiniz için güvenli cihazları satın alın. Bu kısım çok önemlidir. Güvenlik cihazları sayesinde güvenliğiniz iki katına çıkarmış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.